علم و سلامتیسلامت فردی

تفاوت حساسیت فصلی با ویروس کرونا در چیست؟

طبق گزارش cdc سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، COVID-19 یک بیماری تنفسی مسری است که در اثر ابتلا به ویروس کرونا رخ می دهد (SARS-CoV-2، ویروسی که باعث ایجاد COVID-19 می شود). آلرژی فصلی که توسط گرده های هوا ایجاد می شود، می تواند منجر به رینیت آلرژیک فصلی شود که بینی و سینوس ها را تحت تأثیر قرار می دهد، همچنین باعث ورم ملتحمه آلرژیک فصلی شود که چشم ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

تفاوت حساسیت فصلی با ویروس کرونا

COVID-19 و آلرژی فصلی علائم زیادی دارند، که بعضی از آنها مشترک اند، اما تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد. به عنوان مثال، COVID-19 می تواند باعث تب شود، اما تب از علائم رایج آلرژی های فصلی نیست. از آنجا که برخی از علائم COVID-19 و آلرژی های فصلی مشابه هستند، تشخیص تفاوت بین آنها دشوار است و برای تأیید تشخیص قطعی باید آزمایش بدهید.

علائم کرونا

علائمی که در COVID-19 شایع تر هستند:

 1. تب و لرز
 2. درد عضله و بدن
 3. از بین رفتن چشایی یا بویایی جدید
 4. حالت تهوع یا استفراغ
 5. اسهال

علائمی که بین COVID-19 و حساسیت فصلی مشترک هستند:

 1. سرفه
 2. تنگی نفس یا دشواری در تنفس (آلرژی های فصلی معمولاً باعث تنگی نفس یا دشواری در تنفس نمی شوند، مگر اینکه فرد دچار بیماری تنفسی مانند آسم باشد که در اثر قرار گرفتن در معرض گرده می تواند دچار تنگی نفس یا مشکل تنفسی شود.)
 3. خستگی
 4. سردرد
 5. گلو درد
 6. گرفتگی یا آبریزش بینی
حساسیت فصلی
حساسیت فصلی

علائمی که در حساسیت های فصلی شایع تر هستند: 

 1. خارش یا آبریزش چشم
 2. عطسه کردن

لیست های بالا لیست کاملی از تمام علائم احتمالی COVID-19 یا آلرژی های فصلی نیست. علائم از فردی به فرد دیگر و از خفیف تا شدید متفاوت است. همچنین ممکن است همزمان علائم COVID-19 و آلرژی های فصلی را داشته باشید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا