دسته‌بندی نشده
موضوعات داغ

تاثیر 95 درصدی واکسن روسی اسپوتنیک وی

پس از واکسن فایزر این دومین واکسنی است که تاثیری بالای 90 درصد برای جلوگیری از کرونا دارد

دومین تجزیه و تحلیل موقت داده های کارآزمایی بالینی،اثر 91.4 % برای واکسن روسی Sputnik V در 28 روز بعد از اولین دوز رانشان داد.اثر واکسن بیش از 95 است: 42 روز پس از اولین دوز مصرفی.

داده های تحقیقات میان دوره ای توسط تیم مرکز گامالیا در یکی از مجلات معتبر بین المللی پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد. پس از اتمام آزمایشات بالینی مرحله سوم واکسن اسپوتنیک وی مرکز گامالیا امکان دسترسی به گزارش کامل آزمایش بالینی را فراهم می کند.

در حال حاضر، چهل هزار داوطلب در مرحله سوم، تصادفی و کنترل شده با دارونما، در مرحله بالینی واکسن اسپوتنیک وی در روسیه شرکت می کنند که بیش از  22 هزار داوطلب با دوز اول و بیش از 19 هزار داوطلب با دوزهای اول و دوم واکسینه شدند.

در طول آزمایشات هیچ اتفاق  نامطلوب غیر منتظره ای رخ نداد. نظارت بر شرکت کنندگان ادامه دارد.

واکسن اسپوتنیک وی مبتنی بر یک پلتفرم ناقل آدنو ویروسی است که در بیش از 250 آزمایش بالینی در سطح جهان طی دو دهه گذشته انجام شده است، ایمن و موثر است و هیچ عوارض جانبی طولانی مدتی ندارد؛در حالی که سابقه استفاده از ویروس های آدنو ویروس در تولید واکسن از سال 1953 آغاز شد. بیش از صد هزار نفر داروهای مورد تایید و ثبت شده را بر اساس ناقلین آدنو ویروس انسانی دریافت کرده اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا