داروها
موضوعات داغ

بلوکه شدن واکسن های آنفولانزا به دلیل تحریم ها

معاون‌کل وزارت بهداشت با اشاره به بلوکه‌شدن ۵میلیون واکسن خریداری آنفلوآنزا در یک فرودگاه در پی تحریم‌‌ها گفت: ما هنوز در داروخانه‌‌ها واکسن آنفلوآنزا توزیع نکرده‌‌ایم.

دکتر ایرج حریرچی، معاون‌کل وزارت بهداشت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران با اعلام مصوبات اعلام‌شده ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: از 20 آبان ماه در مراکز استان‌ها و شهرهای پرجمعیت و با تشخیص ستاد استانی از ساعت 18 مشاغل گروه دو، سه و چهار تعطیل خواهند شد.

وی در همین خصوص ادامه داد: محدودیت‌های اعلام‌شده قبلی در 43 شهر همچنان برقرار است و در تهران هم محدودیت‌ها به‌قوت خود باقی‌ است.

حریرچی در پاسخ به این سؤال که اعمال محدودیت‌ها تا چه‌میزان به کاهش آمار مرگ‌ومیر و موارد ابتلا کمک می‌کند، توضیح داد: نمی‌توان قطع به یقین اعلام کرد که چه روشی باعث‌ کاهش آمار کرونا می‌شود اما باید از طرق مختلف برای مقابله با کرونا اقدام کرد. هر روشی نقاط ضعف و قوتی دارد اما مسئله حائز اهمیت این است که همه راه‌های ممکن از جمله اقدامات فردی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی و مسئولیت‌های مشترک از جمله کاهش ترددهای اجتماعی بر اساس مصوبات اخیر اجرایی شود.

معاون‌کل وزارت بهداشت همچنین ابراز امیدواری کرد: با ابلاغ وزیر بهداشت به دانشگاه‌‌های علوم پزشکی و اعمال محدودیت‌های جدید در سه‌ماهه آتی، 50 درصد از بستری‌ها و 30 درصد از آمار مرگ‌ومیر کاسته خواهد شد.

مردم نگران آنفلوآنزا نباشند

معاون‌کل وزارت بهداشت در خصوص آخرین اخبار واکسن آنفلوآنزا و در دسترس بودن آن در داروخانه‌ها نیز عنوان کرد: به‌دلیل اعمال تحریم‌ها علیه کشور ایران، 5میلیون واکسن خریداری‌شده آنفلوآنزا در یک فرودگاه بلوکه شده است و نمی‌توان آن را ترخیص و به کشور وارد کرد. ما هنوز در داروخانه‌‌ها واکسن آنفلوآنزا توزیع نکرده‌‌ایم و اگر واکسنی نیز در برخی جاها موجود باشد، مورد اطمینان ما نیست.

وی اظهار داشت: مردم نباید نگران آنفلوآنزا باشند چون با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی میزان ابتلا به آنفلوآنزا کاهش پیدا خواهد کرد، علاوه بر آن در بسیاری از کشورهایی که فصل زمستان در آن‌ها تمام شده، میزان ابتلا به آنفلوآنزا با رعایت دستورالعمل‌های کرونا، به‌میزان 95 درصد کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا