علم و سلامتی

گزارش نشست خبری نمایشگاه بین المللی دارویی فارمکس 2021

نشست خبری نمایشگاه بین المللی فارمکس ۲۰۲۱ در حوزه تولید مواد موثره دارویی، شیمیایی، تجهیزات داروسازی و بسته بندی دارویی، روز یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ در محل سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی برگزار شد.

به گزارش تلویزیون آنلاین سلامت و به نقل ار روابط عمومی نمایشگاه بین المللی فارمکس ؛تخصصی ترین رویداد دارویی کشور سالانه توسط سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی توسط سندیکای تولید کنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی برگزار می‌گردد.

با توجه به‌ برگزاری موفقیت‌آمیز دو دوره رویداد بین المللی فارمکس خاورمیانه در سال‌های 2019 (کیش) و 2020 (هتل المیک تهران) و استقبال صنعتگران، متخصصین و دست اندرکاران صنعت دارویی کشور از این رویداد، این تشکل در نظر دارد در سومین دوره، «جشنواره بین المللی فارمکس 2021» را در 3 حوزه (مواد موثره دارویی، ملزومات بسته بندی دارویی، ماشین آلات و تجهیزات داروسازی) مورخ 27 الی 29 مهرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار نماید. در این رویداد علاوه بر حضور فعالان صنعت دارو، نشست های B2B، ده ها  کارگاه آموزشی و ShowCase، رقابت جوایز فارمکس به عنوان تنها جایزه صنعت دارویی کشور و … برگزار خواهد شد.

با توجه به اهمیت صنعت داروسازی به عنوان یکی از استراتژیک ترین صنایع کشور در شرایط تحریم، برگزاری این رویداد بین المللی می تواند بخشی از اثرات سوء تحریم ها را در این صنعت ملی برطرف نماید.

در جشنواره فارمکس 2021، بیش از 300 شرکت کننده داخلی و خارجی حضور خواهند داشت. جوایز فارمکس 2021 در 4 حوزه اصلی (API Awards, PharmaTech Awards, Packaging Awards, Pharmex Awards (Special)) برگزار خواهد شد. جوایز فارمکس تنها جایزه صنعت داروسازی کشور می باشد.

مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی فارمکس روز سه شنبه 27 مهرماه ساعت 10 صبح در سالن شماره یک محل برگزاری رویداد، با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و برخی دیگر از نماینده های مجلس شورای اسلامی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، سفرای کشورهای هدف صنعت دارو در ایران، معاونت دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، هیأت های تجاری و اتاق های بازرگانی مشترک ایران و کشورهای خارجی و فعالان صنعت دارویی کشور برگزار خواهد شد.

فارمکس، گردهمایی تخصصی اهالی صنعت دارو

مهندس فرامرز اختراعی، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی گفت: هدف از برگزاری جشنواره بین المللی فارمکس خاورمیانه، ارتباط رودررو بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان صنعت دارویی می باشد. جشنواره فارمکس در واقع یک نمایشگاه صنعتی و B2B در صنعت دارو محسوب می شود که همه شرکت کنندگان (غرفه داران) و بازدیدکنندگان آن، فعالان و متخصصین صنعت دارو هستند.

فارمکس4

امیدواریم در سومین دوره برگزاری جشنواره بین المللی فارمکس خاورمیانه 2021 در سال جاری، در کنار عواید اقتصادی، عواید فنی بیشتر از دوره های قبل و همچنین شرایط رشد و توسعه برای تولید داخلی و تکمیل زنجیره تأمین دارو محقق شود.

رئیس کمیته آموزش فارمکس 2021:

فارمکس، تجلی توانمندی صنعت داروسازی ایران در حوزه API

دکتر محمدامین رضوانفر، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی و رئیس کمیته آموزش جشنواره بین المللی فارمکس خاورمیانه 2021 گفت: جشنواره تخصصی فارمکس با هدف معرفی توانمندی و ظرفیت‌های فعالان صنعت تولید مواد موثره دارویی کشور و ارائه آخرین دستاوردهای نوین در عرصه‌های مختلف بخش بالادستی صنعت تولید مواد شیمیایی حدواسط و مولکول های دارویی برگزار می شود و تجلی توانمندی صنعت داروسازی ایران در حوزه تولید مواد موثره دارویی است که تولیدکنندگان توانمند آن، علی رغم روبرو بودن با محدودیت ها و چالش های متعدد در طول دو سال گذشته، توانسته اند با فعالیت های شبانه روزی و حفظ چرخه تولید و تولید داروهای استراتژیک مورد نیاز بیماران، پاسخگوی نیازهای نظام سلامت در حوزه دارودرمانی باشند.

رئیس کمیته آموزش فارمکس 2021 افزود: از آنجایی که جشنواره فارمکس یک رویداد تخصصی در حوزه صنعت داروسازی است و غرفه داران مختلفی در حوزه هایی چون تولید مواد موثره، بسته بندی، تجهیزات داروسازی، خدمات فنی و مهندسی و با همراهی فعالین حوزه تولید داروهای نهایی می باشند، بنابراین در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه، برگزاری چنین نمایشگاهی به برقراری یک ارتباط موثر بین پژوهشکده ها، مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها با صنایع مواد اولیه داروسازی و شیمیایی و نزدیک نمودن دانشجویان، محققین و متخصصین موسسات پژوهشی به صنعت تولید مواد موثره دارویی کمک قابل توجهی می کند.

رضوانفر در پایان گفت: از دیگر مزیت هایی که برای شرکت کنندگان در این نمایشگاه وجود دارد، ایجاد زمینه‌ برای آشنایی و جذب نیروهای با پتانسیل و توانمند و تازه نفس به صنعت داروسازی می باشد که از طریق ملاقات و مذاکره دانشجویان و فارغ التحصیلان این حوزه با مدیران شرکت‌ها قابل تحقق می باشد.

فارمکس

رئیس کمیته صادرات فارمکس 2021:

تدوین آیین نامه حمایت از صادرکنندگان صنعت دارو در فارمکس

مهندس حمیدرضا علیپور، عضو هیأت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی و رئیس کمیته صادرات جشنواره بین المللی فارمکس خاورمیانه 2021 ضمن تشکر از تمامی زحمات مسئولین سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی و برگزار کنندگان جشنواره فارمکس، گفت: در سومین دوره برگزاری جشنواره فارمکس با توجه به شرایط خاص محدودیت های کرونایی و همچنین مسائل مربوط به تحریم های بین المللی، بایستی بستری مناسب برای تعاملات تجاری بین المللی برای شرکت های تولیدکننده داخلی، چه به صورت حضوری و چه به صورت غیرحضوری یا آنلاین، ایجاد شود. نمایشگاه های بزرگی همانند CPhI چین در دو سال گذشته از این روش استفاده کردند.

علیپور افزود: بنابراین به نظر می رسد که در سومین دوره جشنواره فارمکس، ایجاد بستر مناسب برای تعاملات تجاری بین المللی لازم و ضروری می باشد و بهتر است از تجربیات خوب و موفق جهانی در این زمینه، بهره گرفته شود.

علیپور در پایان گفت: به نظر بنده برگزاری یکپارچه و واحد همه رویدادهای صنعت دارو یکی از ضروریاتی است که باید به آن پرداخته شود. برگزاری جداگانه نمایشگاه بخش های مختلف صنعت دارو با توجه به تعداد محدود شرکت های دارویی، چندان پسندیده نیست.

اهم برنامه ها

محل برگزاری موضوع زمان
سالن کنفرانس شماره 1 افتتاحیه 27 مهر، 10 الی 12:30
غرفه سندیکا گفتمان شرکتها با سازمانها (صنایع غیرفلزی وزارت صمت) 27 مهر، 14 الی 17
غرفه سندیکا گفتمان شرکتها با سازمانها (صندوق نواوری و شکوفایی) 27 مهر، 14 الی 17
غرفه سندیکا گفتمان شرکتها با سازمانها (کارشناسان و مدیران سازمان) 28 مهر
سالن جلسات نشست هیات مدیره 27 مهر، 13 الی 16
سالن show case نشست هیات مدیره با دانشجویان 28 مهر، 12:30 الی 14
سالن جلسات کمیته صادرات 28 مهر، ساعت 14 الی 16
هتل پارسیان آزادی ضیافت شام مدیران و صنعت گران 27 مهر
غرفه سندیکا گفتمان شرکتها با سازمانها (مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری) 29 مهر ، 10 الی 13
غرفه سندیکا گفتمان شرکتها با سازمانها (سازمان توسعه تجارت) 29 مهر ، 10 الی 13
سالن کنفرانس شماره 1 اختتامیه 29 مهر ، ساعت 15:00 الی 17:00

 

 

جدول زمانبندی کارگاه های آموزشی جشنواره بین المللی فارمکس خاورمیانه 2021

27 الی 29 مهرماه 1400 – محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران

ردیف زمان – مکان عنوان کارگاه ارائه دهنده
روز اول: سه شنبه 27 مهر

ساعت 10:00 الی 12:30

مراسم افتتاحیه
1 روز اول: سه شنبه 27 مهر

ساعت 13:30 الی 14:30

نکات فنی، علمی، اقتصادی و اخلاقی در تولید دارو

از اینترمدیت تا شکل نهایی

مهندس

محسن وزیری زاده

2 روز اول: سه شنبه 27 مهر

ساعت 14:45 الی 15:45

جایگاه داروهای پپتیدی در صنعت داروسازی دکتر سعید بلالایی
3 روز اول: سه شنبه 27 مهر

ساعت 16:00 الی 17:00

روش های بهینه مستندسازی در صنایع دارویی (CTD) دکتر فاطمه فرجادمند
4 روز دوم: چهارشنبه 28 مهر

ساعت 09:30 الی 10:30

چگونگی اجرای GMP در تولید مواد اولیه پرخطر دکتر معصومه کنعانی
5 روز دوم: چهارشنبه 28 مهر

ساعت 10:45 الی 11:45

آشنایی با مدیریت کیفیت جامع (TQM)
به عنوان نقشه راه مدیریت اثر بخش

و ارائه نکات کاربردی مغفول در این خصوص
مهندس سیدعلی

شمس آبادی

6 روز دوم: چهارشنبه 28 مهر

ساعت 12:30 الی 14:00

لک های پوستی و تازه های درمان آن از منظر کازمتولوژی دکتر محمد بقایی
7 روز دوم: چهارشنبه 28 مهر

ساعت 14:15 الی 15:15

مسئولیت های ناشی از تولید خارج از ضوابط استانداردهای بین المللی

(با نگاهی به قواعد PIC/S)

دکتر محمد پیرورام
8 روز دوم: چهارشنبه 28 مهر

ساعت 15:30 الی 16:30

فرازی بر

کیفیت از مرحله طراحی – معتبرسازی فرآیندها – فناوری تحلیل فرآیند

در صنعت داروسازی

دکتر ایمان ایرانمنش
9 روز سوم: پنج شنبه 29 مهر

ساعت 09:30 الی 10:30

مدیریت ریسک با رویکرد بیمه دکتر فرشاد نورایی
10 روز سوم: پنج شنبه 29 مهر

ساعت 10:45 الی 11:45

جنبه‌های نوین در اعتبارسنجی روش‌های دارویی دکترغزاله عابدی
روز سوم: پنج شنبه 29 مهر

ساعت 13:00 الی 15:00

مراسم اختتامیه

وبسایت نمایشگاه بین المللی دارویی فارمکس 2021 : WWW.PHARMEX.ME

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا